Copyright ©AblaArt
Nie wyrażam zgody na kopiowanie i rozpowszechnianie moich prac bez mojej wiedzy i zgody!!!
Copyright ©AblaArt
Unauthorized copying and publishing my works are prohibited!!!

20 kwi 2012

Alchemiczna komnata

 Dziś  chcę wam pokazać pewne trzy ilustracje które powstały prawie rok temu. Wzięły udział w konkursie który zorganizował Zamek Królewski na Wawelu,  polegał on na zilustrowaniu którejś z czterech legend wawelskich, zadaniem była narysowanie trzech ilustracji do jednej z nich. Wybrane prace miały zostać zaprezentowane na Wawelu na pokonkursowej wystawie a zwycięzca z tego co pamiętam miał później zilustrować całą legendę która miała zostać wydana drukiem, jednak pewności teraz już nie mam czy tak miało być na pewno. W każdym bądź razie moje prace nie przeszły do tego etapu  wiec nie ujrzycie ich w druku :D
ale to nie powód żeby je trzymać w ukryciu na dnie przysłowiowej szuflady. Trochę jednak tam przeleżały zanim je znów odkopałam i choć nie zakwalifikowały się dalej to moja sympatia do nich nie zmalała po tym roku :D
Tak więc przedstawiam wam króla Zygmunta III Wazę z alchemikiem Sędziwojem w rolach głównych  :)))
Swoją drogą, czytam teraz książkę która jest czwartą częścią opowieści o Kacprze Ryxie (poprzednie trzy już mam przeczytane żeby nie było ;D), a którego akcja toczy się w XVI wiecznym Krakowie i zatytułowana jest "Kacper Ryx - I Król Alchemików" Mariusza Wollnego, i właśnie w tej części jednymi z głównych bohaterów są właśnie wyżej wymienieni król Zygmunt i Sędziwój :)
A książki są MEGA!!! W skrócie... książki kryminalno - detektywistyczne, których tłem akcji jest właśnie XVI-XVII wieczny Kraków :))) Polecam ogromnie!3 komentarze:

 1. Bardzo ładne ilustracje :) ...... komputer daje większą swobodę w dobieraniu koloru i za to między innymi go lubię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Jacku :) Miło mi i w sumie mam podobne zdanie, choć czasem i po dziurki w nosie kompa :D

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń